MENU
Rejestracja na Forum
Erasmus dla przedsiębiorców
Erasmus dla przedsiębiorców
5 marca 2018

Erasmus dla przedsiębiorców

Słyszałeś o programie wymiany studentów Erasmus? A może studiowałeś za granicą w ramach programu? Również przedsiębiorcy mają swojego Erasmusa. Program umożliwia młodym przedsiębiorcom z krajów UE zdobycie doświadczenia w firmach z innych państw. Dowiedz się więcej na biznes.gov.pl.

Kto może skorzystać z programu?

Początkujący przedsiębiorcy (maks. 3 lata działalności gospodarczej) mogą odbyć kilku miesięczny staż w innym kraju UE u boku doświadczonego przedsiębiorcy i zdobywać umiejętności niezbędne do zrealizowania własnego projektu biznesowego lub do lepszego zarządzania i rozwijania własnej firmy.

W programie może uczestniczyć początkujący przedsiębiorca, który:

  • poważnie myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej opartej na wykonalnym biznes planie;
  • prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata.

(Przyszła) działalność może być prowadzona w obrębie dowolnego sektora, a wiek nie ma żadnego znaczenia.

Jak wziąć udział w programie?

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w projekcie, powinni się zgłosić do jednego z punktów kontaktowych w kraju zamieszkania i złożyć aplikację w systemie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (przedsiębiorca początkujący wypełnia aplikacje online, zamieszcza aktualne CV i biznesplan; przedsiębiorca doświadczony tylko aplikację elektroniczną oraz aktualne CV). Po zaakceptowaniu takiej aplikacji, przedsiębiorcy uzyskują dostęp do internetowej bazy zarejestrowanych przedsiębiorców z całej Europy i mogą wyszukać potencjalnych partnerów do wymiany. Nabór wniosków do programu jest ciągły.

Po przyjęciu do programu przedsiębiorca uzyskuje dostęp do katalogu internetowego, który pozwala przedsiębiorcy oraz wybranemu lokalnemu punktowi kontaktowemu odnaleźć właściwego partnera wymiany.

Dowiedz się, czy i gdzie możesz odbyć staż: https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/